9/30/2022

Startup Day 2022

Entrepreneurship

Intro

Girişimciye ve ona fayda sunan bütün ekosistem paydaşlarına kendilerini ifade edebilecekleri sürekli bir mecra konumuna gelmesi amacı ile düzenlediğimiz Start-up Day 2022, What’s Next teması altında 22 Kasım Salı günü gerçekleşecek.


İBE Business Institute ve BAU Hub ortaklığı ile İstanbul Kongre Merkezi’nde hayata geçirilecek olan yüz yüze etkinlikte sektörlerin önde gelen isimlerini dinleyecek, seçilmiş girişim projelerini değerlendirecek ve ekosistemi ileriye taşıyacak adımları tartışarak; işin bugününü kaçırmadan, geleceğine ışık tutacağız.


700 katılımcının izleyeceği, Start-up Day 2022’de E-Ticaret / E- İhracat, Fintech, Oyun, Sürdürülebilir Tarım ve Gıda, Medya Teknolojileri, Kadın Girişimcilik, Dijital Dönüşüm, Hızlandırma ve Etki Odaklı Girişimcilik başlıkları altında düzenleyeceğimiz panellerde önemli isimleri sahnemizde ağırlayacak; sektör dinamiklerini girişimci, yönetici ve yatırımcı perspektifleri üzerinden değerlendireceğimiz bütüncül bir yaklaşım geliştireceğiz. Start-up Day 2022, start-up firmalarının projelerini ve hedeflerini birebir görüşmelerde anlatacakları seansları da içerecek.

 

Program

Hali hazırda şirketleşmiş olan (Şirket tipinin Anonim Şirket olması beklenmektedir.) ve Teknoloji Hazırlık Seviyesinde (THS) 4 üstü ürünü veya hizmeti bulunan siz değerli girişimcilerimizin başvurularını yan tarafta yer alan linkten gerçekleştirmesini beklemekteyiz. BAU Hub tarafından başvuruların ön değerlendirmesi aşağıda verilen kriterler göz önünde bulundurularak gerçekleştirilecektir:

  • Girişimin Teknoloji Geliştirme Bölgeleri ve Kuluçka Merkezlerinde yer alması,
  • Girişimcinin patent sahibi olması ve/veya patent başvurusunda bulunmuş olması,
  • Girişimin bordrolu çalışan sayısı,
  • Girişimin ciro-fatura-gelir durumları ve yatırım serisi.

Ön değerlendirmeyi başarılı bir şekilde geçen aday girişimlerin listesi ve bilgileri paya dayalı kitle fonlama platformu Fonbulucu’ya iletilecektir. Listedeki girişimler BAU Hub ve Fonbulucu tarafından detaylı değerlendirmelerden geçirilecek ve yarışmaya katılmaya hak kazanan girişimler belirlenecektir. Seçilen girişimler Fonbulucu Invest platformu üzerinden kitle fonlama kampanyalarını başlatabileceklerdir. 21 Kasım 2022-20 Ocak 2023 tarihleri arasında kampanyalar yatırımcılara ve/veya yatırıma açık olacaktır. 22 Kasım 2022 tarihinde, seçilen girişimler Pitch Deck (Yatırımcı Sunumu) sunumlarını katılımcıların önünde gerçekleştirecekler ve yüksek yatırım alan girişimler gün sonunda açıklanacaktır. 20 Ocak 2023 tarihinde kitle fonlama kampanyaları sonlandırılacaktır.

Start Date

Tuesday, November 1, 2022 00:00

End Date

Wednesday, November 16, 2022 00:00

Website

#startupday2022 #2022

Organizators

user
Evren DEĞERLİER

evren.degerlier@bau.edu.tr